Ana Vukoičić

Soba 69c
Kratka biografija

Ana Vukoičić rođena je 3. oktobra 1996. godine u Kraljevu. Osnovnu školu i Gimnaziju završila je u Vrnjačkoj Banji. Školske 2015/16 godine upisala je osnovne akademske studije na Tehnološko-metalurškom fakultetu Univerziteta u Beogradu, studijski program Biohemijsko inženjerstvo i biotehnologija. Završni rad pod nazivom „Primena imobilisanih lakaza u obezbojavanju antrahinonskih i sulfonftaleinskih boja“ odbranila je u avgustu 2019. godine. Osnovne akademske studije završila je sa prosečnom ocenom 9,94. Školske 2019/20 godine upisala je master akademske studije na Tehnološko-metalurškom fakultetu, na istom studijskom programu. Master studije završila je sa prosečnom ocenom 10,00 u septembru 2020. godine kada je odbranila završni master rad pod nazivom „Ispitivanje enzimske transfruktozilacije saharoze i stabilnost dobijenih fruktooligosaharida u voćnim formulacijama“. Školske 2020/21 godine upisala je doktorske akademske studije na studijskom programu Biohemijsko inženjerstvo i biotehnologija, pod mentorstvom prof. dr Dejana Bezbradice. Od aprila 2021. zaposlena je na Inovacionom centru Tehnološko-metalurškog fakulteta.

Oblasti interesovanja
  • Enzimska kataliza, imobilizacija enzima, oligomerzacija flavonoida, kozmetičke formulacije
  • Enzyme catalysis, enzyme immobilization, oligomerization of flavonoids, cosmetic formulations